بانک پاسارگاد
19:46:41 - شنبه 1 ژوئن 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برخورد شدید با ساخت و سازهای غیرمجاز در آذربایجان‌غربی
برخورد شدید با ساخت و سازهای غیرمجاز در آذربایجان‌غربی
سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تخریب اراضی کشاورزی و منابع طبیعی و ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌ها، در تشدید مخاطرات و خسارت‌ها عامل تاثیرگذاری است و بنابراین با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان به طور جدی برخورد می‌شود.

شعارسال: سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: تخریب اراضی کشاورزی و منابع طبیعی و ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌ها، در تشدید مخاطرات و خسارت‌ها عامل تاثیرگذاری است و بنابراین با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان به طور جدی برخورد می‌شود.

پیمان آرامون امروز با اشاره به وضعیت تخلفات ساختمانی در آذربایجان‌غربی تصریح کرد: دولت در حفاظت از اراضی ملِی و مقابله با تخلفات ساختمانی عزم جدی دارد و برای حصول نتایج مورد انتظار باید تمامی نهادها و دستگاه‌های دخیل در این حوزه و خدمات‌رسان مشارکت جدی داشته باشند.

وی وجود خلاء‌های قانونی در قوانین و ضوابط ساخت و ساز را از جمله عوامل بروز تخلف در ساخت و سازهای ساختمانی برشمرد و افزود: عدم انطباق مطالعات طرح‌های توسعه‌ای شهری با شرایط اجتماعی و اقتصادی و نیازمندی‌های شهروندان، طولانی شدن مراحل صدور مجوزهای ساخت و ساز و عوامل اقتصادی و اجتماعی جامعه و نیز مهاجرت، از جمله عوامل وقوع و گسترش ساخت و سازهای غیرمجاز است.

سرپرست معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی اظهار کرد: بنابراین باید با برنامه‌ریزی و یکپارچه‌سازی اقدامات و شفاف‌سازی در مقررات، زمینه‌های وقوع تخلفات را کنترل و شهرها را بر کارآمدی مدیریت شهری افزود.

وی به حوادث سیلاب‌ها در ابتدای سال جاری در کشور نیز اشاره ای کرد و گفت: تخریب اراضی کشاورزی و منابع طبیعی، ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و عدم رعایت ضوابط ساخت مسکن در تشدید مخاطرات و خسارت‌ها عامل تاثیرگذار است و با تاکیدات مقام عالی استان و تشکیل کارگروه ویژه‌ای با ساخت و سازهای غیرمجاز در استان به طور جدی برخورد می‌شود.

آرامون با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی‌هایی که انجام شده، کمتر از ۳۰ درصد مطالعات شهرسازی و نیز کمتر از ۲۰ درصد مطالعات حوزه حمل و نقل و ترافیک، قابلیت اجرایی داشته است بیان کرد: این نشان از عدم تطابق مطالعات و پیش‌بینی‌ها از نیازمندی‌های جامعه شهری دارد .

وی به موضوع مهاجرت در عوامل تشدید تخلفات ساختمانی اشاره کرد و افزود: با توجه به نتایج مطالعات و بررسی‌های انجام شده، بیش از ۹۴ درصد از عوامل مهاجرت، به دلیل نبودن امکانات و تاسیات زیربنایی و در حدود ۸۲ درصد نیز به دلیل شرایط محیطی در مناطق کمتر توسعه یافته و مناطق روستایی است و برای کنترل این روند باید با توزیع عادلانه منابع و توسعه متوازن اقدامات موثری انجام گیرد.


سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس ، تاریخ انتشار : ۱۰خرداد ۹۸، کد خبر:۱۳۹۸۰۳۱۰۰۰۰۲۱۱ www.farsnews.com ،


منبع :: برخورد شدید با ساخت و سازهای غیرمجاز در آذربایجان‌غربی

خبر جدید  خوی به مرکز پژوهش‌های علوم انسانی و مطالعات بین‌المللی فرهنگی تبدیل شود
0/5 (0 نقد و بررسی)