بانک پاسارگاد
11:51:23 - چهارشنبه 11 نوامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سالانه یک میلیون تن ماده معدنی طلا در تکاب فرآوری می‌شود
سالانه یک میلیون تن ماده معدنی طلا در تکاب فرآوری می‌شود
معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: سالانه یک میلیون و ۸۵ هزار تن ماده معدنی طلا در تکاب استخراج و فرآوری می‌شود.

شعار سال:پریسا عابدپوردر خصوص آخرین وضعیت فعالیت معادن طلای تکاب اظهار کرد: در شهرستان تکاب ۶۰ معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با حجم سرمایه گذاری بیش از یک هزار و ۴۳۰ میلیارد ریال فعالیت می‌کند که از این تعداد ۲ معدن طلای بزرگ با استخراج و فرآوری سالانه یک میلیون و ۸۵ هزار تن ماده معدنی طلا است.

وی مجموع استخراج ۶۰ معدن تکاب را سالانه یک میلیون و ۸۴۰ هزار و ۹۷۵ تن انواع مواد معدنی با اشتغال یک هزار و ۳۸۴ نفر به صورت مستقیم عنوان کرد و افزود: برای معادن طلای تکاب نیز یک هزار و ۱۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده که زمینه اشتغال ۷۱۵ نفر را فراهم کرده است.

عابدپور در خصوص مشکل خام فروشی مواد معدنی در استان و راهکاری‌های رفع این مشکل اظهار کرد: خروج مواد معدنی به شکل خام از استان و کشور ضربه اساسی بر بنیان‌ها و درآمدهای اقتصادی استان و حتی کشور وارد می‌کند که در این زمینه جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی جهت ایجاد ارزش افزوده برای استان ضروری است.

خبر جدید  ۸ ناحیه صنعتی روستایی در آذربایجان غربی ایجاد می شود

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی ادامه داد: برای جلوگیری از خام فروشی انواع سنگ‌های تزئینی استخراج شده از معادن تکاب یک واحد سنگ‌بری بزرگ مقیاس احداث می‌شود تا مواد استخراج شده بعد از فرآوری از این شهرستان خارج شود و ارزش افزوده آن نیز به این شهرستان باز گردد.

وی در خصوص وضعیت معادن استان نیز خاطرنشان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا به همراه ایجاد محدودیت‌های فاصله گذاری اجتماعی و منع تردد بین شهری از ابتدای سال جاری تاکنون تنها ۸ فقره پروانه اکتشافی در استان صادر شده است.

خبر جدید  طرح های نیمه تمام عمرانی آذربایجان غربی تکمیل می شوند

عابدپور با بیان اینکه امسال برای ۱۹ محدوده اکتشافی، گواهی کشف صادر شده است، گفت: همچنین در این مدت در استان ۲۴ فقره پروانه بهره برداری با ظرفیت استخراج ۵۴۰ هزار تن و ذخیره قطعی بیش از ۱۲ میلیون تن صادر شده که با به بهره برداری رسیدن این معادن زمینه اشتغال برای بیش از ۱۶۱ نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.

عابدپور عنوان کرد: برای به بهره برداری رسیدن معادن فوق بیش از ۲۱۸ میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده که نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از لحاظ تعداد پروانه ۹ درصد و از لحاظ حجم سرمایه گذاری بیش از ۱۵ درصد رشد داشته است.

خبر جدید  گاز برخی شهرهای آذربایجان‌غربی در مرز قطعی است/مردم صرفه‌جویی کنند

هم اکنون در آذربایجان غربی ۱۸۴ محدوده اکتشافی دارای پروانه اکتشاف معتبر، ۴۳ معدن دارای گواهی کشف و ۴۹۲ معدن به بهره برداری با ایجاد اشتغال برای ۵ هزار و ۲۲۴ نفر فعال است.

شعارسال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه خبری تحلیلی می متالز ، تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۹ ، کدخبر: ۱۳۹۱۰۳ ،www.me-metals.ir

سالانه یک میلیون تن ماده معدنی طلا در تکاب فرآوری می‌شود معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)