بانک پاسارگاد
11:21:27 - چهارشنبه 8 مه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سه طرح مهم ستاد احیای دریاچه ارومیه به بهره برداری می رسد
سه طرح مهم ستاد احیای دریاچه ارومیه به بهره برداری می رسد
رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از بهره برداری سه طرح مهم ستاد احیای دریاچه ارومیه در استان خبر داد.آبیاری تحت فشار در مهاباد، انتقال آب از سد سیلوه و تصفیه خانه گلمان این طرح‌ها را شامل می‌شود.

شعار سال : رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه از بهره برداری سه طرح مهم ستاد احیای دریاچه ارومیه در استان خبر داد.
فرهاد سرخوش با بیان اینکه همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان طی هفته‌های آتی سه طرح ستاد احیای دریاچه ارومیه افتتاح می‌شود افزود: آبیاری تحت فشار در مهاباد، انتقال آب از سد سیلوه و تصفیه خانه گلمان این طرح‌ها را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: طرح انتقال آب از سد سیلوه شامل طرح‌های مختلفی از جمله سد سیلوه، کانال ۲۲ کیلومتری، تونل ۱.۵ کیلومتری، سد چپرآباد، کانی رش ور ودخانه گدار به سمت دریاچه ارومیه بوده پروژه‌ای عظیم که با مشارکت وزارت نیرو اجرایی شده است.

خبر جدید  ۱۰۵ میلیون پساب تصفیه شده به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی می شود

رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه افزود: با بهره برداری طرح انتقال سد سیلوه تا احیای کامل دریاچه ارومیه ۹۵ میلیون مترمکعب آب به سمت دریاچه ارومیه سرازیر می‌شود.

سرخوش با بیان اینکه صرفه‌جویی آب در بخش کشاورزی را از مهمترین برنامه‌های ستاد احیای دریاچه ارومیه برشمرد و افزود: همزمان با سفر رئیس جمهوری به استان طرح آبیاری تحت فشار در وسعت هزار هکتار در شهرستان مهاباد به بهره برداری می‌رسد.

خبر جدید  دریاچه ارومیه ماندگار می‌شود؟

وی در خصوص طرح تصفیه خانه گلمان اظهار داشت: تصفیه خانه فاضلاب گلمان با تخصیص مبلغ ۴۶۸ میلیارد ریال، آماده افتتاح و بهره برداری است که با افتتاح آن به همراه سایر طرح‌های ستاد احیا در حوزه آب و فاضلاب سال ۱۴۰۰ هر ساله ۱۰۵ میلیون متر مکعب در سال پساب تصفیه شده به دریاچه ارومیه انتقال می‌یابد.

سرخوش اضافه کرد: در صورت تخصیص ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در سال ۹۸ از محل اعتبارات احیا دریاچه ارومیه مدول سوم تصفیه خانه فاضلاب ارومیه نیز تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۸ قابل افتتاح نبهره برداری خواهد بود.

خبر جدید  600 هکتار از قسمت خشک شده دریاچه را تبدیل به پارک کرده‌اند!

رئیس استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در خصوص طرح انتقال آب از سد کانی سیب به دریاچه ارومیه نیز گفت: این طرح مراحل پایانی را طی می‌کند و تا پایان سال آماده بهره برداری خواهد بود.


شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر، تاریخ انتشار:۱۷ اردیبهشت۹۸،کدخبر:۴۶۱۰۷۴۷،www.mehrnews.com


منبع :: http://shoaresal.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)