بانک پاسارگاد
8:59:55 - پنج‌شنبه 11 ژوئن 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چهار جزء اصلی طرح بزرگ انتقال آب از رودخانه زاب
چهار جزء اصلی طرح بزرگ انتقال آب از رودخانه زاب
محمدمهدی شهریاری گفت: سد خاکی کانی سیب، تونل انتقال آب، کانال انتقال آب از خروجی تونل اصلی به سما دریاچه ارومیه و بند انحرافی بادین آباد را چهار جزء اصلی این طرح بزرگ انتقال آب از رودخانه زاب برشمرد و تا پایان سال ۹۷، ۱۴۴۰ میلیارد تومان از محل منابع عمومی و تسهیلات صندوق توسعه ملی برای این پروژه هزینه شده بود و در سال ۹۸ نیز ۱۳.۶ میلیون یورو از محل مقابله با اثرات مخرب ریزگردها و ۱۷ میلیون دلار نیز از محل باقیمانده تسهیلات صندوق توسعه ملی تخصیص یافت.

شعار سال:محمدمهدی شهریاری امروز دوشنبه ۱۲ خرداد در جمع خبرنگاران گفت: طرح انتقال آب از رودخانه زاب به حوضه دریاچه ارومیه از سال ۸۳ با هدف مهار و انتقال آب مرزی، سالانه به میزان ۶۲۳ میلیون مترمکعب شروع شده و در حال حاضر یکی از پروژه های مهم احیای دریاچه ارومیه است.

وی با بیان اینکه این طرح تا قبل از استفاده از منابع تسهیلات صندوق توسعه ملی تا اواسط سال ۹۳ از ۱۰ درصد پیشرفت برخوردار بود، افزود: در حال حاضر پیشرفت این طرح ۸۲ درصد است.

خبر جدید  ۲۶۰۰ دلار سرقتی در میاندوآب کشف شد

شهریاری سد خاکی کانی سیب، تونل انتقال آب، کانال انتقال آب از خروجی تونل اصلی به سما دریاچه ارومیه و بند انحرافی بادین آباد را چهار جزء اصلی این طرح بزرگ انتقال آب از رودخانه زاب برشمرد و گفت: تا پایان سال ۹۷، ۱۴۴۰ میلیارد تومان از محل منابع عمومی و تسهیلات صندوق توسعه ملی برای این پروژه هزینه شده بود و در سال ۹۸ نیز ۱۳.۶ میلیون یورو از محل مقابله با اثرات مخرب ریزگردها و ۱۷ میلیون دلار نیز از محل باقیمانده تسهیلات صندوق توسعه ملی تخصیص یافت.

خبر جدید  دستگیری زمین‌خوار میلیاردی در آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان غربی اعتبار مورد نیاز برای اتمام طرح در سالجاری را ۴۵۰ میلیارد تومان دانست و افزود: به دستور رئیس جمهور ۳۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه تخصیص می یابد.

شهریاری با قدردانی از پیگیری های سازمان برنامه و بودجه و دیگر مسئولان در اتمام این طرح مهم، ابراز امیدواری کرد این پروژه در دیماه امسال به بهره برداری برسد.

خبر جدید  جولان خشکسالی و آفات در جنگل های بلوط

شعار سال،با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته ازخبرگزاری ایسنا،تاریخ انتشار:۱۲خرداد۱۳۹۹،کد خبر:۹۹۰۳۱۲۰۷۳۰۹،www.isna.ir

لینک منبع خبر: اینجا کلیک کنید

0/5 (0 نقد و بررسی)