بانک پاسارگاد
20:34:41 - پنج‌شنبه 15 نوامبر 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۴ موقوفه در سردشت با صلح و سازش رفع تصرف شد
۴ موقوفه در سردشت با صلح و سازش رفع تصرف شد
مهاباد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت گفت: از ابتدای امسال تاکنون چهار موقوفه به ارزش بیش از پنج میلیارد ریال با صلح و سازش از دست متصرفان خارج و در سامانه جامع موقوفات کشور ثبت شد.

رحمان شمسی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۲ مورد از موقوفات رفع تصرف شده شامل باغ فردوس و ۲ مورد دیگر زمین زراعی و باغی بودند که بدون مراجعه به محاکم قضایی و با تعامل و صلح و سازش رفع تصرف شد و به ثبت رسید.
وی از شناسایی ۱۱ موقوفه قدیمی در سطح شهرستان طی سال جاری خبر داد و بیان کرد: اجاره نامه این موقوفات تنظیم و درآمدهای حاصل از آنها در راستای نیت واقفان هزینه می شود.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه سردشت با بیان اینکه کار به ثبت رساندن موقوفه ها از امسال در این شهرستان آغاز شده، اضافه کرد: تا کنون ۲۰ وقف جدید به ارزش ۲۷ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال در اداره اوقاف و امور خیریه سردشت به ثبت رسیده است.
شمسی در رابطه با موقوفاتی که خارج از سرپرستی و تولیت این اداره است، گفت: بیش از ۹۰ درصد موقوفه هایی که توسط متولیان خودخوانده و اشخاص غیر اداره می شود به علت مخفیکاری به این اداره معرفی نشده و در حال تحریف و نابودی است.
وی ادامه داد: اینگونه موقوفه ها بعدها توسط نسل های جدید یا فروخته شده یا به بازماندگان به ارث رسیده است و در این شرایط نیت واقف اجرا نشده و از حالت وقف بودن خارج می شود، افراد مطلع این وقف ها را باید به اطلاع اداره اوقاف و امور خیریه برسانند تا به نحو احسن اداره و سرپرستی شود.
شمسی اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه سردشت یکی از چهار شهرستان برتر آذربایجان غربی در اتمام اسکن و بارگذاری تصاویر پرونده های موقوفه ها در سامانه جامع ثبت موقوفات است.
وی تصریح کرد: با توجه به حسن شهرت و خوشنامی و همچنین توسعه، گسترش فعالیت های تبلیغی و ترویجی وقف در سال های اخیر، اقدامات اساسی در بخش های اداری انجام شده و خوشبختانه این اداره بسیار موفق و جدی عمل کرده و با افراد مزاحم که سوء نیت به موقوفات را داشته برخورد جدی انجام داده و درآمد موقوفات را تا حد قابل قبولی افزایش داده است.
شهرستان مرزی سردشت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
۳۰۲۰/ ۷۵۶۲/۶۱۸۵/۳۰۷۲

منبع :: http://www.irna.ir

خبر جدید  پرونده های مدعیان جانباز شیمیایی سردشت رسیدگی شود
0/5 (0 نقد و بررسی)